Dom Rekolekcyjny Alma Mater prowadzony przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest miejscem głoszenia Bożego Słowa. W myśl charyzmatu Zgromadzenia, zgodnie z testamentem naszego Ojca Założyciela, świętego Eugeniusza de Mazenoda, odpowiadamy na najbardziej naglące potrzeby Kościoła. Chcemy czynić wszystko co w naszej mocy, aby budzić i ożywiać wiarę w tych, do których jesteśmy posłani. Czynimy to poprzez różne formy świadectwa, szczególnie w posłudze Słowa.

Dom Rekolekcyjny Alma Mater jest zatem miejscem, w którym we wspólnocie ludzi wierzących, uczymy się spoglądać na siebie oczami Jezusa i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Czynimy to w świetle Bożego Słowa. To miejsce spotkania, bliskich więzi, budowania relacji, wspólnoty ludzi gromadzących się wokół Jezusa.

Swoje posługiwanie oblaci zawierzają opiece Maryi Niepokalanej, która jest wzorem i strażniczką ich konsekrowanego życia. Razem z Maryją trwamy przy Jezusie.

W Alma Mater spotykają się różni ludzie… z różnymi doświadczeniami, charakterem, kondycją wiary. To co ich łączy to pragnienie spotkania się z Bogiem, z Bożym Słowem. Przyjeżdżających do Alma Mater łączy modlitwa, doświadczenie pojednania, spotkania we wspólnocie i mysyjność całego Kościoła.

ZOBACZ WIĘCEJ: Pokoje dla Gości

ZOBACZ WIĘCEJ: Kaplica

ZOBACZ WIĘCEJ: Kaplica św. Eugeniusza i błogosławionych oblatów

ZOBACZ WIĘCEJ: Oratorium Matki Bożej Kodeńskiej

ZOBACZ WIĘCEJ: Refektarz

ZOBACZ WIĘCEJ: Kawiarenka

ZOBACZ WIĘCEJ: Salki spotkań

ZOBACZ WIĘCEJ: Zaplecze sportowe

ZOBACZ WIĘCEJ: Aula

ZOBACZ WIĘCEJ: Kościół św. Jakuba

ZOBACZ WIĘCEJ: Kościół św. Walentego

ZOBACZ WIĘCEJ: Wystawa misyjna